אודותי

שמי שי נהון ואני מארגן ומריץ מסעות בכל העולם משנת 1981. המסע הראשון שהשתתפתי בו היה לאורכן ולרוחבן של אירופה, ארה"ב וקנדה עם זוג הורי בקרוואן קטן וחמוד. הייתי אז בן שנה וחצי. מאז חלפו להן השנים אך חיידק הטיולים בו לקיתי במסע ההוא לא שיחרר. בגיל 12 לערך יצאתי למסע הראשון לחו"ל ללא הורי כשהצטרפתי למשלחת לצרפת. בגיל 18 לפני הצבא נסעתי לקפריסין עם חברתי ומאז אני מטייל בכל העולם.

 

אחרי שהשתחררתי מהשרות הצבאי נסעתי כמו רבים אחרים לפני לטיול אופנועים בהודו. קניתי אופנוע מזדקן "אנפילד 350" שיוצר ב-1973 והיה מבוגר ממני ב-6 שנים וחרשתי על גבו את דרומה של הודו ללא מפות או ספרי טיולים.

בשנת 2003, בהמשך למסע שלי בהודו, טסתי ליבשת אוסטרליה המופלאה ושם טיילתי בטרמפים בין איזורי המדבר האוסטרלי ושבטי האבורג'ינים לבין הציוויליזציה של החוף המערבי. שם נדבקתי בחיידק אחר – אהבת הצלילה והים.

בשנת 2006 יצאתי עם אשתי למסלול "שביל ישראל" במהלכו נחשפנו ליופי הנדיר והמגוון של הארץ.

בשנת 2007 עזבתי את הארץ ועברתי לארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ונדדתי בארה"ב מקליפורניה לפלורידה, מפלורידה לקרוליינה הצפונית ומקרוליינה למרילנד ושהיתי שם סך הכל כ-4 שנים.

במהלך תקופה זו יצאתי עם אשתי לטיול תרמילאים בתאילנד, לאוס, קמבודיה, ויאטנם ובורמה ובמהלכו עשינו מאמצים מיוחדים להגיע לכל חור לא מוכר שיכולנו ולפגוש שבטים שעדיין חיים בחברות של ציידים-לקטים.

ב-2010 נסענו לטיול הדגל, החלום האמיתי הגדול שלי, ליפן סין וטיבט. כל חיי קראתי וחלמתי על סמוראים ותמיד רציתי להגיע ולראות את המקומות המופלאים המתוארים ב"שוגון" ואכן הגשמנו גם חלום זה. במהלך מסע זה נחשפנו לתרבויות מדהימות ועתיקות ולדתות שונות ומיוחדות.

במהלך המסע שלי ברחבי אוסטרליה רציתי מאוד להגיע לניו זילנד אך הכיס היה ריק וכדרכו של עולם חלום זה נותר בלתי ממומש עד שב-2011 החלטנו להגשים אותו. עברנו לאוקלנד באי הצפוני של ניו זילנד והתגוררנו בה כחצי שנה, במהלכה טיילנו ברחבי איי ניו זילנד וחקרנו אותה שתי וערב.

המסעות שלי, כמובן, עוד רחוקים מלהסתיים וחלומותי רק לובשים גוונים בלתי מושגים עוד יותר – כיום אני שואף למסע רגלי ברחבי יבשת אנטרקטיקה הקפואה ולטפס לפסגתו של הר האוורסט.

 

עם חזרתנו לארץ ב-2012 נזכרתי עד כמה אני אוהב את הארץ הזאת ועד כמה היא נוטפת היסטוריה ומשמעות והחלטתי שעלי לחלוק את אהבת הטיולים ואהבת הארץ עם אנשים נוספים. אז החלטתי להתחיל ולעסוק באופן מקצועי במה שבעצם עשיתי כמעט כל חיי – בהדרכת טיולים.

כיום אני מורה דרך מוסמך ומדריך טיולים לחו"ל ועוסק בתחום זה באופן מוחלט. אני מתגאה ביכולתי לבנות מסלול מתאים לכל אחד לפי דרישותיו ורצונותיו השונים ובשימת הלב שלי לצרכיו.

 

אשמח להוביל גם אתכם למסע ייחודי בדרכי הארץ הזו המוביל בין גבעות ירוקות למדבריות צהובים, בין עולם התנ"ך לבין המודרנה המזדרזת, בין בני המיעוטים השונים החולקים עמנו את הארץ, בנפתולי סמטאותיה של ירושלים ובניסיון להבין את הזיקות של שלושת הדתות הגדולות בארצנו המדהימה.

צור קשר

שלח

This field is required.

Invalid Phone

Invalid Email

רוצים להתחיל לתכנן את טיולכם הבא בארץ?

אנא מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

תאריך הטיול

Invalid Email

​נושא הפניה

Invalid Email

שי נהון – תיירות אקולוגית

 

שי נהון – תיירות אקולוגית

תתקשרו להגיד שלום...

טלפון: 054-5533177

אימייל: shai.ecotours@gmail.com

 

                              מצאו אותנו בפייסבוק

שי נהון – תיירות אקולוגית

 

שי נהון – תיירות אקולוגית

תתקשרו להגיד שלום...

טלפון: 054-5533177

אימייל: shai.ecotours@gmail.com

 

             מצאו אותנו בפייסבוק

נבנה ע"י קידום פלוס בניית אתרים