בניית סיורים

בשנים האחרונות תכננו והפקנו סיורים שונים ומגוונים שהותאמו כולם כאחד לדרישות הלקוח ונבנו תוך מחשבה עמוקה ולאחר התייעצות עמו לגבי סוג התכנים שיודרכו, האתרים הרלוונטיים, סגנון ההדרכה ועוד. אנו מתגאים בכך שיש באפשרותנו כיום לתכנן ולהפיק כמעט כל סוג טיול שתוכלו לדמיין בארץ ישראל ונשמח לעשות זאת אתכם.

אנו יכולים לבנות את מסלול הטיול, לדאוג למלונות, מסעדות, קייטרינג בשטח, תחבורה (מסוק, אוטובוס, מיניבוס או רכב VIP קטן), אבטחה במידת הצורך וכמובן ההדרכה עצמה. במידה ולא תרצו את מלוא השירות ותעדיפו לקבל רק חלק ממנו מאיתנו הדבר גם כן כמובן אפשרי בהחלט.

לכן, בין אם מדובר באורחים עסקיים של חברה, טיול בר מצווה של המשפחה המורחבת מחו"ל או טיול קטן פרטי ואינטימי עם חברים אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולבצע את התכנית על הצד הטוב ביותר.

כעת מצורפת להתרשמותכם דוגמא לסיור יום בירושלים שתכננו בעבר והפקנו על פי דרישת לקוח – "יום בירושלים בדגש התפתחות שלושת הדתות הדומיננטיות בה" :

"ירושלים נגד סרטן השד", מישל קישקה, kichka.com

 ("ירושלים נגד סרטן השד", מישל קישקה, kichka.com)

 נפתח את היום בתצפית על ירושלים מפסגת הר הזיתים , מכאן נעמוד על הסיבות להתפתחותה של ירושלים במקומה הנוכחי, השתנות החומות לאורך התקופות וחשיבותו של הר הזיתים לדתות השונות בהקשר אחרית הימים.

לאחר התצפית נעבור ברכב לכניסה לעיר דוד , כאן נתחיל את הביקור באתר בצפייה בסרט תלת ממדי שמסביר את השכוב הארכיאולוגי באתר ואת חשיבותו ההיסטורית. לאחר הסרט נבקר במספר נקודות חשובות באתר וביניהן ארמון המלך דוד, ביתה של בת שבע, בתי יועצי ושרי ממשלתו, מערכת המים התת קרקעית, מעיין הגיחון, תעלת חזקיהו, בריכת השילוח ונסיים באתר בו ישוע ריפא את העיוור.

כעת הגיע הזמן למסע בזמן מתקופת הבית הראשון אל תקופת הבית השני ולצורך כך נבצע אנו מסע דרך מערכת הביוב התת קרקעית מהתקופה הרומית שתעביר אותנו מתחת לאדמה ולשער האשפות עד לבסיסי קירות התמך הדרומי והמערבי של הר הבית.

כאשר נצא מהתעלה התת קרקעית נגיע למרכז דוידסון , אתר ארכיאולוגי החוקר את המרחב של הכותל הדרומי והכותל המערבי וכאן נזכה לחוות את תחושתו של עולה הרגל בתקופת בית המקדש השני. נחליף כסף, נקנה קורבן, נטבול במקווה ונעלה במדרגות הדרומיות לכיוון שערי חולדה המפורסמים. כפי שעשו כל עולי הרגל לפני 2000 שנים, כולל שלל דמויות יהודיות מפורסמות ובהן ישוע עצמו. בין השאר נצפה בפינה הדרום מערבית של הר הבית בה פותה ישוע על ידי השטן ובעדויות לקיומו של המלך חזקיהו ושל הכהן הגדול עצמו. בנוסף, נבין את התפתחות האתר וחשיבותו לשלושת הדתות.

הגיע הזמן לבקר באתר היהודי החשוב והקדוש ביותר כיום, הלוא הוא הכותל המערבי , כאן נאפשר מעט זמן חופשי לתפילה או התבוננות.

כעת אנו סוף סוף מוכנים לטפס את פסגת הר הבית ולבקר באתר שנחשב על פי המסורת היהודית לאתר בו התקיים בית המקדש ועל פי המסורת המוסלמית למקום בו קיבל מוחמד את מתנת התפילה. אלה הם מסגד אל-אקצה וכיפת הסלע הידועים בשם "חראם אל-שריף", האתר השלישי בחשיבותו לאסלאם בעולם.

נעזוב את אזור המסגדים לכיוון שער האריות ונבקר בבריכות בית חסדא וכנסיית סנטה אנה , כאן על פי המסורת הנוצרית ריפא ישוע את הנכה בשבת וכאן נולדה חנה, אמה של מרים אם ישוע.

דרך הייסורים של ישוע המוכרת בשם "ויה דולורוזה" מתחילה ממש לא רחוק ואליה נשים פעמינו. זו הדרך בה הובל ישוע על ידי החיילים הרומיים מאתר המשפט אל אתר ההוצאה להורג. בהולכנו בעקבותיו נעמוד על המשמעות האמיתית של 14 תחנות הצלב: המשפט, ההלקאה, הנפילה, מרים, שמעון, וורוניקה, נפילה שניה, נשות ירושלים, נפילה שלישית, הסרת הבגדים, המסמור, הצליבה, המוות והקבורה. תוך כדי הליכה בעקבות ישוע נלך אנו דרך הרובע המוסלמי והרובע הנוצרי וננסה לעמוד על ההבדלים ביניהם.

אתר הצליבה, הקבורה והתחייה של ישוע מציב אתגר מיוחד שכן ישנן שתי מסורות חזקות המזהות אותו בשני אתרים שונים בירושלים. בסיור זה בחרנו להוביל לאתר כנסיית הקבר אך ניתן (במקום או בנוסף) לבקר בגן הקבר. עם הגעתנו לכנסיית הקבר נבין את התפתחותה ההיסטורית וחשיבותה העולמית שכן זהו אחד האתרים החשובים ביותר לרוב הנוצרים בעולם. בסיור בכנסייה נבקר במספר אתרים חשובים וביניהם האתר בו הוסרו הבגדים, הנקודה בה מוסמר ישוע אל הצלב, אתר הצליבה והמוות על הצלב, אבן המשיחה עליה ניקו את הגופה לאחר הצליבה, הקבר הריק, טבורו של העולם, קברו של יוסף הרמתי, אתר מציאת הצלב המקורי, אבן ההלקאה, הסדק בגולגותא ועוד.

סקרנים? מבולבלים? נרגשים? רוצים לשמוע מה עוד נראה או להבין מה הוזכר פה אך לא ראיתם עדיין? אשמח להוביל גם אתכם במסלול זה או באחד אחר שיבנה לפי טעמכם, סגנונכם ונושאי העניין שלכם בירושלים או בכל מקום אחר בארץ ישראל. צרו קשר דרך האתר ובוא נתחיל לתכנן את הטיול הבא שלכם...

מרכז דוידסון, סטיבן סילברמן

 

צור קשר

שלח

This field is required.

Invalid Phone

Invalid Email

רוצים להתחיל לתכנן את טיולכם הבא בארץ?

אנא מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

תאריך הטיול

Invalid Email

​נושא הפניה

Invalid Email

שי נהון – תיירות אקולוגית

 

שי נהון – תיירות אקולוגית

תתקשרו להגיד שלום...

טלפון: 054-5533177

אימייל: shai.ecotours@gmail.com

 

                              מצאו אותנו בפייסבוק

שי נהון – תיירות אקולוגית

 

שי נהון – תיירות אקולוגית

תתקשרו להגיד שלום...

טלפון: 054-5533177

אימייל: shai.ecotours@gmail.com

 

             מצאו אותנו בפייסבוק

נבנה ע"י קידום פלוס בניית אתרים